Wolny rynek edukacji – zapraszamy

wolny rynek edukacji

W związku z faktem, że nie da się ustalić programu nauczania, który zadowoli wszystkich rodziców, domagamy się zniesienia przymusu szkolnego oraz likwidacji kuratoriów oświaty i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Chcemy, by misję edukacyjną realizowały kompetentne jednostki oraz szkoły oparte o zasadę dobrowolności umów i uczestnictwa, zarządzane przez prywatnych przedsiębiorców, fundacje lub stowarzyszenia ochotników (np. rodziców), niekoniecznie nastawionych na zysk.

Uważamy, że wrzucenie wszystkich dzieci do jednego worka i nauczanie ich według tego samego programu jest krzywdzące wobec nich oraz ich rodziców, zabija różnorodność oraz indywidualizm i czyni świat mniej ciekawym miejscem.

Dzięki spełnieniu naszego postulatu, odpowiedzialność za wychowanie oraz nauczanie dzieci zostanie przywrócona rodzicom i skończą się sztuczne konflikty, wynikające z tego, że, aby zapewnić swojemu dziecku nauczanie zgodne ze swoimi przekonaniami, musisz wpłynąć na to, jak będzie nauczane dziecko twoich sąsiadów.

Oparte o przymus szkolnictwo publiczne jest szkodliwe i zbędne. Swobodna konkurencja dobrowolnych rozwiązań poprawi jakość edukacji.


Zapraszamy na facebookowe wydarzenie, którego opis zamieściliśmy powyżej. Ma ono stanowić bazę artykułów, filmów, infografik i innych wartościowych materiałów propagujących postulat uwolnienia edukacji. Jego celem jest też stworzenie platformy komunikacji, ułatwiającej promocję spotkań, wykładów, manifestacji i wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych, związanych z alternatywną i/lub wolnorynkową edukacją.

https://www.facebook.com/events/377375789053583/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s